УкраїнськаУкраїнська

ПРОПОНУЄМО КАДРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ КОМПАНІЙ. СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Українські далекобійники в Канаді

- Олег, розкажіть, як починалася ваша життя в Канаді?

Рішення поїхати з України було прийнято давно. Спочатку я намагався влаштуватися на роботу за океаном самостійно, через ізраїльських агентів. Було витрачено немало часу і коштів, але спроба все ж зірвалася - роботодавець відмовився мене працевлаштовувати, і нікуди я не поїхав.

Але буквально через кілька тижнів я дізнався про те, що Київський молодіжний центр праці допомагає з працевлаштуванням в Канаді. Там я пройшов тестування, отримав згоду роботодавця, після двох тритижневих курсів англійської мови отримав запрошення. Залежно від рівня знання мови кандидатом додаткове навчання може тривати від 2-х до 4-х місяців. Минуло ще півтора місяці, і посольство США дало свій дозвіл (далекобійники компанії Yanke часто їздять до Штатів). Після цього збори, майже добовий переліт, і я опинився в Канаді.

- Як вас зустріла нова країна?

Хочу сказати, що починаючи з перших хвилин перебування в Канаді я не відчував себе покинутим. В аеропорту зустріли представники компанії, відвезли в готель і дали два дні на адаптацію. Різниця в часі з України тут 8 годин. Співробітники компанії Yanke допомогли отримати аналог нашого податкового коду і відкрити рахунок у банку.

Дуже допомагало те, що люди до мене ставилися дуже тепло і привітно, ніхто не відмовляв у допомозі, і, навіть коли у мене виникали мовні проблеми, ніхто не дивився, як на неповноцінну людину. Де б я не знаходився - в магазині, на вулиці або на роботі - ніколи не було якогось негативу.

- Напевно, з мовою спочатку були проблеми?

Так, не сперечаюся, спочатку було дійсно важко. І хоча я пройшов курси ще в Україні, спілкуватися було складно. І навіть не тому, що я не розумів. Просто було важко усвідомлювати, що говорю не зовсім правильно. Але це швидко минуло. У компанії мені сказали: «Більше розмовляй, тоді й мова вивчиш швидше».

Спочатку я часто вибачався за те, що говорю не зовсім правильно. Але все навколо відповідали, що нічого вибачатися: я тебе розумію, ти мене теж розумієш - які проблеми? Все ОК! Канадці взагалі дуже лояльні до іммігрантів, тому адаптуватися тут набагато легше, ніж у тій же Європі.

- Де ви жили після переїзду за океан?

Мій роботодавець в перший місяць оплачував мені і житло, і харчування. Я в цей час проходив навчання, щоб отримати канадське водійське посвідчення, що, до речі, теж оплачувалося компанією. Після здачі іспитів почав працювати, і тут вже довелося знімати житло. З пошуком проблем не виникло - наші хлопці підказали, де можна влаштуватися.

Зазвичай українські далекобійники, які приїжджають сюди працювати, знімають одну квартиру на трьох чи чотирьох. На місяць кожному доводиться платити 200-250 канадських доларів, що дуже вигідно. У квартплату входить усе, крім електрики, тому витрати на житло були невеликі. Всі хлопці зазвичай у рейсах, і вдома ми перетиналися мало. Тому ніякого напрягу таке життя не викликала. Приблизно через рік до мене приїхала моя сім'я - дружина і двоє дітей. Так що тепер я орендую окреме житло.

- Як ваша сім'я влаштувалася в новій країні?

Моєму синові 16 років. Він пішов в High School (аналог наших 9-11 класів), і там його прийняли дуже дружелюбно. Тим більше ще в Україну він підвчив мову, і тепер проблем із спілкуванням практично немає.

Доньці лише 7 років. Вона теж пішла в школу. І хоча мови вона не знає, вже через пару днів стала розуміти деякі слова. Думаю, що їй звикнути буде найлегше. Дружина поки вивчає мову, без неї нікуди не подашся. Вона у мене за професією фармацевт, і ми хочемо, щоб вона підтвердила тут свій диплом. У місцевому університеті є відповідний факультет, і згодом це можна буде зробити. У Канаді фармацевт заробляє 45 доларів на годину, і умови роботи не можна порівняти з українськими.

- Як проводите своє дозвілля?

Канада - країна північна, тому тут дуже багато ковзанок і гірськолижних спусків. Катаємося, хто на чому хоче. Круглий рік плаваємо в басейні - влітку у відкритому, взимку в закритому. Для дітей є просто неймовірна кількість гуртків і спортивних секцій. Канадці до дітей ставляться дуже трепетно, тому вони тут почуваються комфортно.

У кожному містечку і навіть селищі є самі різні музеї. Дуже цікаво подивитися. Історія країни не дуже довга, але жителі намагаються все зберегти і донести нащадкам.

- Кажуть, що життя в Канаді недешеве?

Я б не сказав. Поки моя сім'я жила в Україну, її зміст мені обходилося дорожче, ніж зараз, коли ми живемо разом. Не можна порівнювати ціни в магазинах, переводити долари в гривні і навпаки. Мого заробітку мені вистачає на гідне життя: нормальне житло, сім'я сита, одягнена, діти навчаються.

У мене є особистий автомобіль. Купив хоч і в кредит, але практично новий (на спідометрі було всього близько 10 тис. км). Зміг би я собі це дозволити в Україну?

Ну, про те, що тут все в ідеальному порядку, навіть говорити, напевно, не потрібно. Дороги ідеальні, закони працюють, бюрократія просто відсутня. Якщо належить за законом якийсь документ зробити за 5 днів, значить, він буде готовий не пізніше цього терміну. З поліцією, тьфу-тьфу, за весь цей час не стикався, але їх і не видно. Бандити  - це не тут. Можливо, в Нью-Йорку або Чикаго таке зустрічається, а тут все тихо. Так і живемо - як нормальні люди.

- В Україна не хочете повернутися?

Тут зовсім інший рівень життя. В Україні такого не буде ще дуже довго, а добре жити хочеться цей час. Тим далекобійникам, які працюють в Україні, але хочуть досягти в житті більшого, можу сказати: тут це точно можливо.

Київський молодіжний центр праці мені дуже допоміг. Спасибі величезне! Мову допомогли вивчити, з документами я не мав проблем, і навіть переїзд сім'ї вони організували. Одним словом, пощастило мені з організацією!

<< Повернутися
Сайт розроблен: