УкраїнськаУкраїнська

ПРОПОНУЄМО КАДРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ КОМПАНІЙ. СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Віталій, фермер з Черкаської області (Україна), розповідає про свій шлях до здійснення своєї мрії та переїзду до Канади.

«Тим, хто вирішив їхати до Канади, хочу порекомендувати вивчати англійську мову. Якщо ви маєте  хороший  досвід в сільському господарстві і вмієте  робити все необхідне, то проблем не буде.»

Навчання в Україні.

В Україні в мене було багато професій: повар, зварювальник, водій, тракторист, фермер. Освіту по фермерському господарству я отримував в Талянківському радгосп технікумі (зараз філіал Уманської аграрної академії). Навчання якраз було логічним продовженням моєї роботи, оскільки перед навчанням я працював водієм вантажної машини в колгоспі і збоку спостерігав за всім процесом посіву: возив посівний матеріал, добрива та інше. Навчання тривало 3 роки. В групі було 20 чоловік, але оскільки відвідуваність була поганою, то одночасно ходило близько 10 чоловік. Екзамени в технікумі я здавав екстерном. Навчання давалось легко, оскільки я народився і все життя прожив в селі. Після закінчення я отримав спеціальність «майстер сільського господарства» (фермер).

Прийняття рішення про переїзд до Канади

До поїздки в Канаду, за кордоном працював тільки в Росії, але це було недовго. В основному працював в Україні, мав свою ферму 80 га землі, 30 чоловік здало мені свою землю в оренду, мав свою техніку. Я й не думав їхати в Канаду, інтернету тоді ще не було, інформацію про Канаду не було звідки брати. Але під час ведення свого фермерського господарства я товаришував з людьми, які купували зерно і один із них мені розповів, як його товариш  залишив тут свій бізнес і поїхав до Канади працювати водієм за допомогою компанії ILC (тоді ще це був Молодіжний Центр Праці). Згодом появився інтернет і ми з сином почали шукати інформацію про Канаду. Ця країна привернула до себе увагу стабільністю економіки та соціальним забезпеченням. Країни Європи для переїзду я навіть не розглядав.

Втілення мрії в реальність.

Згодом в інтернеті знайшов адресу офісу компанії ILC та поїхав на презентацію по працевлаштуванню в Канаді. Презентація дуже сподобалась, я зареєструвався і влітку вже мав першу співбесіду з роботодавцем. Але оскільки англійської мови я тоді ще зовсім не знав, це завадило мені отримати роботу. Хоча тоді ще не було обов’язковим знання англійської мови, співбесіду проходили з перекладачем, але роботодавець обрав іншого кандидата, який знав англійську. Так в мене було десь близько п'яти відмов від роботодавців, коли вони дізнавались, що я не розмовляю англійською мовою. Якби я знав англійську, я би уже десь 5 років був в Канаді. Досвід роботи в сільському господарстві в мене був 14 років, тому я розумів, що потрібно серйозно зайнятись вивченням англійської мови і задався ціллю вивчити її. Я дізнався, що в ILC є курси англійської мови і записався на них з 1 жовтня.

Після закінчення 3-місячного навчання на курсах, мені назначили співбесіду з роботодавцем Джейсоном. На перших питаннях співбесіди було присутнє хвилювання, тому розгубився трохи, але згодом зібрався і поспілкувався з роботодавцем. Загалом співбесіда пройшла легко, хоча і я і Джейсон дещо хвилювались. Я розказував те, що дійсно вмію робити. На наступний день повідомили, що роботодавець обрав мене.

Потім почався процес подачі документів на оформлення. Поки документи оформлялись, я вирішив далі покращувати свої знання англійської мови і згодом склав тест з англійської мови, хоча він тоді ще був не обов’язковим. Тест склав непогано, мені сказали, що з такими знаннями я можу спокійно їхати. Я вернувся в село і, і чекаючи на документи, продовжував вивчати англійську мову.

Перші кроки в Канаді.

Коли все  було готово, я вилетів до Канади. Там мене зустрів співробітник ILC, ми поїли, потім я пішов у номер, який мені зняли, щоб відпочити. Наступного дня мені допомогли зробити всі необхідні документи, купили підручники для складання іспиту на права. В мене бути всі категорії, але оскільки , тут наші права дійсні протягом 3 місяців, то через 3 місяці потрібно було складати іспит на отримання канадських прав.

Перше враження про Канаду було таке наче життя зупинилось, все йшло повільно, розмірено, всі робили вигляд ніби спішать кудись, але насправді ніхто нікуди не спішив.

Джейсон зустрів мене дуже добре, виділив мені будинок, облаштував його, купив продукти на перший час, робочий одяг та взуття видав телефон, і нічого з заробітної плати не вираховував. Перші дні він повозив мене, показав, до де знаходиться, де брати воду, де купувати міндобрива та пестициди. Основна складність спочатку була у спілкуванні, протягом 2 тижнів я перестав розмовляти і розуміти англійську мову, але потім все наладилось. Тепер я уже розумію не тільки Джейсона, а й інших фермерів. З часом познайомився з іншими робітниками, з сім’єю Джейсона.

Моя робота в Канаді.

По роботі тут все було зрозуміло, оскільки всюди все однаково, тільки у нас більше працюють руками, а тут більше технікою. Спочатку Джейсон, як і всі роботодавці, перевіряв, як я працюю на техніці, зі зварювальним апаратом. Протягом цього часу, що я тут працюю, я уже керував технікою, культивував поля (2500 га землі), возив воду, допомагав Джейсонові. Спочатку Джейсон возив мене на обід, потім сказав, що я сам можу їздити на його машині. Згодом, 3 місяці потому, я купив собі машину, щоб їздити на роботу, але Джейсон сказав, щоб я їздив на його машині.

Мої умови життя тут значно покращились, я став почуватись стабільно, перестав хвилюватись, де взяти гроші, можу планувати своє майбутнє.

Мені з роботодавцем дуже повезло, я товаришую з його сім’єю, і вони мене часто запрошують на свята, в ресторан, відвідуємо різні сільські зустрічі, я тут почуваюсь як вдома.

Тим, хто вирішив їхати до Канади, хочу порекомендувати вивчати англійську мову. І, якщо ви маєте хороший досвід в сільському господарстві і вмієте робити все необхідне, то проблем не буде. 

<< Повернутися
Сайт розроблен: