УкраїнськаУкраїнська

ПРОПОНУЄМО КАДРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ КОМПАНІЙ. СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Працівник ферми в Канаді Олександр з Донецької області розповідає про роботу на ранчо – фермі відкритого типу та про життя в Канаді.

«Я рекомендую приїздити до Канади. Кожен повинен вирішувати сам, звичайно, але Канада гарна країна для того, аби жити, працювати і ростити дітей. Нам спочатку потрібно буде деякий час для адаптації, а ось нашим дітям тут дуже комфортно і легко», - розповідає Олександр.

Життя в Україні та прийняття рішення про переїзд

В Україні я жив у містечку Горлівка Донецької області. Працював начальником цеху на тваринницькому комплексі, посада була досить перспективною. Коли народилася донька, я почав задумуватись про переїзд до іншої, більш стабільної та розвиненої, країни. Все заради дітей. Канада для мене була однією з небагатьох країн, які можна назвати стабільними.

Про компанія ILC я знав і до прийняття рішення про переїзд, навіть колись у них анкету заповнював, так, про всяк випадок. Одного разу я отримав повідомлення від ILC про те, що проходить набір працівників на ферми з можливістю імміграції, це мене дуже зацікавило. Таким чином, я дізнався про програму, і вирішив взяти участь. Оскільки я вже був закордоном і працював там певний час, я не хотів просто поїхати «на заробітки», мене цікавила імміграція.

Пропозиція про роботу і перші дні в Канаді

Після того, як я пройшов співбесіду і отримав пропозицію про роботу, у вересні 2012 року я поїхав до Канади. Спочатку сам, а через 3,5 місяці до мене приєдналась сім'я. Щиро вдячний роботодавцю, який з власної ініціативи оплатив мені переліт, а також позичив грошей на квитки для дружини і дитини, самому мені було б важко зробити це так швидко. А так сім'я змогла приїхати раніше.

Ще до мого приїзду роботодавець підготував для мене будинок на фермі, в лісочку. У будинку було все необхідне: посуд, меблі, рушники, навіть продуктів у холодильнику було на три тижні наперед. Багато було українських продуктів, які роботодавець, мабуть, купив в українському магазині в Саскачевані. Біля будинку - первозданна природа, часто гуляють олені, лосі, інші дикі тварини, дуже гарно! За будинок і навіть за комунальні послуги я не плачу, все оплачує мій роботодавець, хоча це не поширена практика. Зазвичай, проживання не дуже дороге, але за будинок і комунальні послуги платить працівник. Також мені надали для користування робочий автомобіль, який я можу використовувати і для особистих потреб. Нещодавно я придбав власне авто, правда, більше для дружини, аніж для себе.

Про роботу на фермі відкритого типу - ранчо

Можна сказати, що роботу в сільськогосподарському секторі Канади, як і у всьому світі, можна назвати сезонною. Наприклад, влітку-восени це заготівля кормів, робота в полі, збір врожаю, зате зимою у нас більше вихідних. Інколи працюю менше 8 годин на тиждень, а платять мені за 8-годинний робочий день (на моїй фермі). Але мені це подобається тим, що робота не одноманітна, не сидиш на одному місці, роблячи одне і те ж. Якщо робота різноманітна, то і час летить швидше.

Коли я приїхав до Канади, мій роботодавець орієнтувався на тваринництво. Наша ферма відкритого типу - ранчо, худоба не стоїть в загонах, а знаходиться на пасовиськах. Неначе ковбої у фільмах, ми їздимо на конях (чи квадроциклах) і ловимо худобу с допомогою ласо.   Закинув ласо, спіймав теля чи корову, прикріпив бирку чи полікував, ловиш наступного. Восени проходить процес відлучення телят від корів, їх потрібно перегнати, відсортувати, все потрібно записувати. Навесні треба биркувати молодих телят. Раніше на фермі було близько 4,5 тис. голів великої худоби, зараз мій фермер став займатися зерном, тому худоби стало менше, а моя робота більше пов'язана з посівами і збором врожаю. Працюю на культиваторах і тракторах. Зараз я вже отримав посвідчення водія класу А1 і маю право керувати вантажівками, тому частенько перевожу зерно з ферми, також тюки з сіном. Взимку возимо сіно на поля, аби годувати худобу, перевіряємо поїлки з підігрівом. Більшу частину часу проводиш у машині з обігрівом, так що замерзнути не встигаєш. Загалом, робота різноманітна, і цим вона мені подобається.

Важливість англійської мови і рекомендації

Якщо гарний рівень англійської, то і адаптація проходить дуже легко. Тебе ніхто не поставить на складну роботу, тобі все пояснять, покажуть, повторять, якщо це буде потрібно. Але головне, щоб було знання англійської мови. Без неї буде дуже важко. Багато переговорів ведеться з допомогою рацій, а це трішки складніше, ніж коли ти розмовляєш з кимось особисто.

Я рекомендую приїздити до Канади. Кожен повинен вирішувати сам, звичайно, але Канада гарна країна для того, аби жити, працювати і ростити дітей. Нам спочатку потрібно буде деякий час для адаптації, а ось нашим дітям тут дуже комфортно і легко.

<< Повернутися
Сайт розроблен: