УкраїнськаУкраїнська

ПРОПОНУЄМО КАДРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ КОМПАНІЙ. СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Олександр Жабський, бурильник (провінція Саскачеван, Канада)

Звати мене Жабський Олександр. До виїзду в Канаду жив в м. Києві і працював в апараті ВАТ Укрнафта, в інженерно-технологічній службі.

Як такого, рішення виїхати за кордон не було, але було величезне бажання працювати в іноземній компанії ще під час навчання в університеті.

Вирішив поїхати за кордон через декілька причин: робота в іноземній компанії і відповідно безцінний досвід, економічна стабільність і рівень життя в Канаді, можливість спробувати щось інше і змінити стиль життя, а також, на жаль, неможливість кар'єрного просування в українських компаніях і неможливість забезпечення себе житлом.

Поїхав працювати в м. Ллойдмістер (знаходиться на кордоні двох провінцій Саскачевану й Альберти) помічником бурильника в сервісну компанію по ремонту нафтових свердловин. Зараз працюю в бригаді. Добився цього своєю наполегливістю і бажанням працювати в за кордоном по професії. Також дуже допомогло вивчення англійської мови протягом останніх кількох років. Компанія ILC допомогла мені знайти роботодавця, займалася оформленням всіх необхідних документів та оформленням візи. Завдяки ILC мені не довелося прикладати великих зусиль для виїзду в Канаду.

Перші дні були тяжкими, клімат хоч і подібний до українського, але все одно, організм прореагував підвищенням температури на декілька тижнів. Різниця від рідної країни - разюча, сама архітектура міста і доріг дуже відрізняється (немає багатоповерхівок), продукція в магазинах різноманітна, але в основному не схожа на ту, що в Україні, в супермаркетах не продається ні спиртне, ні цигарки, їх можна знайти лише в спеціалізованих магазинах. Але спочатку найважчим було те, що всі говорили англійською мовою!

Специфіка роботи в капітальному ремонті свердловин в Канаді не багато чим відрізняється від української. Працюємо з таким же обладнанням, що й в Україні: трубні ключі, китайські агрегати для ремонту свердловин, елеватори, спайдери і т.д.

Під час роботи, як такої, загально прийнятої обідньої перерви немає, а є 10-15 хв кожні 2-3 години. Працювати доводиться багато і не можна заховатися десь за вагончиком, щоб півгодинки поспати. Коли, як такої, роботи немає, ми відмиваємо обладнання від нафти, чистимо різьбові з'єднання, миємо інструмент. Доводиться часто працювати в швидкому темпі і робити роботу швидко, щоб підтримати імідж бурової команди. Іноді доводиться піднімати тяжке обладнання або труби вручну, хоча можна було задіяти механізми. Але ставлення до безпеки на роботі дуже високе! (Хоча травму можна отримати через власну неуважність)

Як я інтегрувався в новій країні? Та можна сказати, що ніяк, просто знайшов багато друзів, які теж приїхали нещодавно з України і спілкуюся з ними. А інтеграція до канадських умов життя пройшла добре, звик до тутешнього стилю. Компанія ILC допомогла в оформленні документів та перельоті, а влитися в суспільство і тутешній стиль життя - друзі.

Зараз працюю в тій же компанії - в капремонті свердловин і змінити її не можу до отримання документів на імміграцію . Житло на даний момент знімаю, але при великому бажанні і невеличкій економії можна через рік-два брати житло в кредит під зовсім маленький процент 3-4%.  Через невизначеність, в якому місті залишатися проживати назавжди, питання з купівлею дому відкладається.

Дуже подобається в новій країні те, що тут мало в чому собі відмовляєш. Проблеми з харчуванням відходять на задній план, матеріальне життя стабільне. Планів на майбутнє ще не будую, але вони однозначно пов'язані з Канадою.

Рекомендую переїжджати в Канаду тим, хто хоче стабільності в житті, піклування держави і покращення матеріального статусу. Але водночас ви відчуєте деяку самотність, незадоволення медициною (не вистачає лікарів). Якщо ви таки надумали переїжджати в Канаду, не вагайтеся, не дивлячись ні на які нюанси, однозначно ваше життя зміниться, і зміниться на краще!

<< Повернутися
Сайт розроблен: