УкраїнськаУкраїнська

ПРОПОНУЄМО КАДРОВІ РІШЕННЯ ДЛЯ КОМПАНІЙ. СТВОРЮЄМО НОВІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ЛЮДЕЙ

Костюк Валерій, Саскачеван, Канада

Я проживав в селі Вишняки, Хорольського району, Полтавської області. Спочатку я працював в компанії «Нафком Агро» трактористом на тракторах «John Deer», «Case», «Massey Ferguson», «New Holland». Потім працював механіком наладчиком по цих тракторах.

Як вам відомо, в Україні досить високий рівень безробіття. І прогодувати сім’ю досить важко. Я давно хотів поїхати за кордон. Спочатку спробував виїхати у Сполучені Штати, але спроба була невдалою, я отримав відмову у візі. Потім від моєї знайомої Тетяни, яка працювала в Англії на грибній фермі, я дізнався про Київський молодіжний центр праці (зараз ILC). Я зібрав всі необхідні докумети, відвіз їх до КМЦП. Мені сказали почекати, доки з’явиться підходяща вакансія, мені зателефонують і запросять на презентацію. Невдовзі я отримав телефонний дзвінок із запрошенням на презентацію та співбесіду із роботодавцем, який приїхав до Києва відібрати працівників. Роботодавець запропонував мені роботу механіком по ремонту сільськогосподарської техніки. Потім розпочалися інтенсивні курси англійської мови від КМЦП, які тривали місяць.

Коли я приїхав до Канади, мене зустрів роботодавець, надав мені житло та необхідну допомогу. Я був вражений тим, що ціни на товари та продукти у Канаді майже такі самі, як в Україні, а зарплати набагато вищі. Люди дуже дружні та привітні. Спочатку було важко, так як в Україні залишилися мої рідні: дружина Наталя, дочка та два сини, а в нашому містечку не було більше українців, окрім працівників на нашій фермі.

Зараз я вже маю багато друзів серед канадців. Спочатку було важко розмовляти англійською мовою, оскільки в Україні не було багато практики у спілкуванні. Але зараз я добре розумію людей і у мене не виникає мовних труднощів на роботі. Техніка з якою я тут працюю для мене не нова, тому з роботою не було ніяких складнощів. Молодим людям легше їхати в нову країну, легше будувати своє майбутнє.

Минулого року я отримав статус постійного жителя Канади. Можна сказати, що я вже звик і мені тут дуже подобається. навіть більше того, я думаю, що у Канаді краще, ніж вдома, на Україні. Моя дружина приїхала не так давно, але повертатися на Україну теж не хоче. Мій роботодавець запропонував роботу і моїй дружині. В нас на фермі працює інтернаціональна команда. Є працівники з Німеччини, Словакії, Сальвадору та України, і ми всі добре розуміємо один одного.

Часто їздимо з друзями на рибалку. А в квітні плануємо забрати до Канади нашого молодшого сина, згодом дочку і старшого сина.

Тим, хто тільки планує їхати до Канади, я особисто хочу порекомендувати бути чесними, говорити роботодавцю те, що ви вмієте робити. І головне, бути спеціалістом своєї справи.

<< Повернутися
Сайт розроблен: